Strony

27 sierpnia 2011

Avon - farba do włosów, 8.0 średni blond

Hej,

Tak jak niedawno obiecałam dzisiaj będzie recenzja nowości w Avonie, czyli farby do włosów. Sugerując się kolorystyką w magazynie dla konsultantek wybrałam odcień 8.0 - średni blond. Kiedy już dostałam farbę do ręki, kolor na opakowaniu był jaśniejszy, niż w gazetce, no ale mówię sobie 'raz się żyje - najwyżej będę znowu blondynką' ;)

W opakowaniu znajdziemy:
- preparat przygotowujący do farbowania, który nakładamy od połowy na suche i nieumyte włosy. Osobiście go nie użyłam, ponieważ nigdy w farbach nie spotkałam się z tym, że trzeba coś nakładać na włosy przed pofarbowaniem. Jak dla mnie strata czasu. Czytałam, że podobno kolor wychodzi inaczej na miejscach gdzie użyłyśmy preparatu, niż na miejscach gdzie go nie użyłyśmy.
- farbę do włosów
- balsam pielęgnujący
- rękawiczki gumowe, wielki plus za to, ponieważ są dopasowane do dłoni i nie spadają.

Zacznijmy od tego, że zawsze jak farbowałam włosy firmą X, to potrzebowałam minimum półtora opakowania farby, czasami nawet dwa. Nie żebym miała nie wiadomo jakiej długości włosy - do ramion - ale są strasznie gęste. Z farbą Avonu wystarczyło mi jedno (!) opakowanie - szok.

Kilka miesięcy temu miałam farbowane włosy nietrwałą farbą do 24 myć. Kolor się sprał i był bardzo podobny do mojego naturalnego - tzw. mysiego ciemnego blondu. No ale odrosty jakieś tam były - niewidoczne co prawda, ale były. Po nałożeniu farby odrost zaczął się robić strasznie jasny, więc byłam przez 25 minut (tyle trzymałam farbę) przerażona, że skończę z chamskim blondem na głowie. Na szczęście tak się nie stało. Odrost jest jaśniejszy, natomiast reszta włosów lekko się tylko rozjaśniła. Generalnie jestem zadowolona, kolor mi się podoba. Co do trwałości, to wypowiem się za tydzień, bo dopiero wczoraj się pofarbowałam.

Czy polecam? Farba jak farba, jeśli ktoś będzie chciał spróbować, to spróbuje bez względu na to czy go będę namawiać czy nie :)

Cena: 18,90zł (Avon)

Dopisane 4.09.2011r.
Moim zdaniem farba jest trwała i nie niszczy włosów - są miękkie i błyszczące. Kolor jest taki jak po farbowaniu, nic się nie 'sprało' i wygląda bardzo naturalnie.

zawartość opakowania

przed i po

przed i po

4 komentarze:

 1. nie wiedziałam, że Avon ma farby do włosów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Paula weszły w tym katalogu (12) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłam ten kolorek i mam zamiar się niedługo zafarbować. Nie wiem czy farba chwyci moje sprane lekko brązowe włosy, ale Twoja recenzja dodała mi odwagi:D

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście u Ciebie się sprawdziła :))
  ja wybrałam tę najjaśniejszą i nie powiem, że była jakaś tragiczna, jednak to nie to czego szukałam ;) dla mnie na plus mają farby Avonu to, że nie niszczą włosów :))

  OdpowiedzUsuń

Dołącz do dyskusji...